RSS
 

BACHURY OTRZYMAŁO OD BURMISTRZA MICHAŁOWA WŁODZIMIERZA KONOŃCZUKA NIERUCHOMOŚĆ. PLANY OD PUNKTU 1 DO PUNKTU 6

14 lip
0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

W dniu  31 maja 2016 r. odbyła się XIX Sesja Rady Miejskiej w Michałowie.

Sołtys Sołectwa Bachury podczas sesji złożył wniosek o uzyskanie zgody na zagospodarowanie działki Gminnej nr 220/3 i utworzenia na niej skwerku – parku do spotkań mieszkańców.

W tym miejscu chciałbym podziękować Panu Burmistrzowi WŁODZIMIERZOWI KONOŃCZUK za pozytywny rozpatrzenie powyższego wniosku.

Mieszkańcy również dziękują Panu Burmistrzowi, że wreszcie ktoś pamięta o Bachurach.

Jak widać Burmistrz jest otwarty na propozycję mieszkańców – działka była do sprzedania – pieniądze ze sprzedaży trafiły by do Urzędu Miasta, ale tak się nie stało, a wręcz przeciwnie Burmistrz liczył się z tym, ze takie przekazanie działki dla Sołectwa będzie się wiązało również z kosztami. Myślę, że dla  Burmistrza liczymy się my i nasze potrzeby  – inaczej nie otrzymalibyśmy tej działki. Działka jest bardzo atrakcyjna i z tego co wiem byli już na nią chętni inni inwestorzy / czekali tylko na ogłoszenie sprzedaży /. Tak  się jednak nie stało. Dwie inne działki w Bachurach zostały  ujęte w wykazie nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży w trybie przetargu publicznego.

Jeszcze raz dziękujemy.

SOŁECTWO BACHURY JEST W POSIADANIU DZIAŁKI GMINNEJ NR. 220/3

Wspaniała  sprawa   – mamy swoje miejsce na którym  będziemy mogli się spotykać, rozmawiać, spędzać czas.

Jak na razie jest ściernisko – ALE BĘDZIE DOBRZE.

Tak wygląda nasza działka

DSC03450

DSC03451

DSC03452

DSC03453

DSC03454

DSC03455

PLAN  ZAGOSPODAROWANIA NASZEJ DZIAŁKI

1. Na chwilę obecną nie mamy sprecyzowanego pomysłu  co będzie znajdować się na tej działce / z uwagi, na to, że otrzymanie działki nastąpiło niedawno  /

2. W pierwszej kolejności należy sporządzić   mini projekt i umieścić zaplanowane obiekty – ogrodzenie, rekreacje, kwiaty, drzewa owocowe, drzewa liściaste, drzewa iglaste.

Projekt ten niezbędny jest w celu przedłużenia w Starostwie Powiatowym w Białymstoku w celu zgłoszenia o takiej inwestycji, która nie potrzebuje pozwolenia na budowę.

Punkt 2 zostanie zrealizowany w własnym  zakresie Sołectwa Bachury i przekazany  dla Pana Burmistrza w celu nadania biegu sprawie.

Jak uzyskamy taki mini projekt to zapewne nim się pochwalimy.

3. Wyrównanie terenu działki, aby nie straszył już zakrzaczeniami.

Punkt 3 zostanie zrealizowany we własnym zakresie Sołectwa Bachury. Jeżeli  napotkamy na gruzowiska – to w tej sprawie zwrócimy się do Pana Kierownika Eugeniusza Załęskiego z ZKiM w Michałowie o zebranie gruzu i wywiezienie go w wyznaczone miejsce.

4. Teren wyczyszczony – wyrównany.  Trawa jednak będzie rosła. Sołectwo Bachury nie posiada kosiarki. W tej sprawie będziemy zwracali się do Pana Kierownika Eugeniusza Załęskiego z ZKiM w Michałowie o wypożyczenie kosiarki z paliwem, aby skosić trawę.  Kto to będzie robił ? -  Jak na razie nie potrzebujemy specjalistycznego przeszkolenia koszenia – sami damy radę w tej kwestii – my mieszkańcy – zrobimy listę kolejkową, bo każdy będzie chciał kosić, ale będzie musiał poczekać w kolejce :lol:

5. Zwrócenie się z wnioskiem do Burmistrza Włodzimierza Konończuka o uzyskanie przyłącza  sieci elektrycznej do w/w działki  z jednoczesnym postawieniem  skrzynki elektrycznej. Koszty Urzędu Miasta Michałowo.

6. Pozyskanie pieniądze z tytułu Funduszu Sołeckiego – wstępnie z przeprowadzonych rozmów z mieszkańcami Sołectwa zostaną przeznaczone na realizację rozbudowy naszej Sołeckiej działki.

Jak na razie zatrzymamy się na punkcie 6 – ciąg dalszy nastąpi.

Jak to dalej będzie wyglądało  – zobaczymy niebawem.

 
Komentarze (2)

Napisane przez w kategorii Bez kategorii

 

Dodaj komentarz

 

 
 1. ~Nela

  7 lipca 2017 o 00:36

  Witam!

  Czy coś juz zaczęto robić na tej działce bo inne wsie pochwaliły sie altankami na Facebooku gminy?

   
  • bachury

   11 lipca 2017 o 20:17

   Witam.
   Oczywiście prace montażowe trwają poza działką i w niedługim czasie wszystko będzie na swoim miejscu.
   Oprócz altanki będziemy mieli palenisko / na ognisko / z ławkami, grill murowany na pyszne kiełbaski, oraz siedem sztuk drewnianych kwietników.
   Sam czekam na końcową realizację tego przedsięwzięcia.
   Najważniejsze jest tylko- aby mieszkańcy z tego korzystali jak najczęściej.

   Zapraszam na otwarcie.

   Pozdrawiam.

    
 

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×